Bydlení v domě

Abychom si v bytě zajistili pohodlí a praktičnost, měl by být vybaven podle našich představ i našich zvyklostí. Důležité je také, aby se v bytě vzájemně nerušilo bytové vybavení včetně všech technických pomocníků v domácnosti a také vše včetně bytových dekorací bylo sladěno. Záleží nám hodně na úhlednosti a čistotě a všichni chceme mít své domy vybavené originálně, s nápadem a také vkusně.

Současný trend bydlení velí vybavit dům dostatečným množstvím vhodného nábytku, ale stejně tak by měl být dobře a dostatečně osvětlen. Například v kuchyni je nutnost mít hned několik druhů svítidel. Trendem v bydlení je mít interiér rovnoměrně nasvícený měkkým rovnoměrným světlem v kombinaci s bodovými. Zvláště při stavbě domu je dobré zohlednit nejen líbivost svítidel, ale hlavně jejich správné rozvržení a technické možnosti různých typů osvětlení. Velký dům potřebuje mít dokonale sladěné hlavní světelné zdroje s doplňkovými.

V bydlení je vždy již předem vítězem pohoda a klid. Tu do domu vnese i volba správných barev. Trend v bydlení je v barvách pro letošní rok královská modř. Je umírněná a pomáhá nám vnést klid do našich věčně uspěchaných životů. Královská hluboká modř
působí velmi vznešeně a zároveň jednoduše. Takovouto modrou výmalbu může zpříjemnit například přírodní podlahová krytina teplé syté barvy. Velmi módním a trendovým prvkem je opotřebovaný vzhled dřeva. Často se dřevo pro zjemnění opatřuje patinou, která působí dokonce až romanticky. Ideálním příkladem je podlaha v provedení dub patina přírodní. K takové podlaze skvěle padne masivní dřevěný nábytek taktéž v provedení dub.

Moderní dum

Bez nábytku by však žádný dům nebyl nikdy kompletní. Ve volbě materiálů na jeho výrobu používaných vítězí na celé čáře dřevo. Bydlení v interiéru vybaveném dřevem je zárukou pohodlí, útulnosti a souznění s přírodou. Zvláště nízké domy koncipované tak, že jsou propojovány s lodžiemi, terasami a balkony dovolují pocítit velmi blízce toto sepětí s přírodou. Moderní je dnes zkrátka otevřený prostor. Dispoziční uspořádání interiéru již poměrně často majitelé konzultují s architekty a designéry a nic neponechávají náhodě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>