Jak vybírat matrace?

Hodláte si pořídit novou matraci a nejste si jisti jak správně vybrat? Není to až taková věda jak se může zdát. Můžete například zohlednit zdravotní účinky, rozměry či jestli není nějaká speciální akce, která ke koupi přímo láká, třeba matrace 1 + 1 zdarma.

Avšak při výběru matrace je dobré zhodnotit i další kritéria, než různé slevové a výhodné akce. Takovýchto kritérií může být mnoho, v článku si popíšeme alespoň některé z nich. V prvním kroku je potřeba zohlednit jaké rozměry má rošt, tedy podklad pod matraci. Je jasné, že nelze koupit větší matraci než je samotný rošt a také není dobré kupovat matraci menších rozměrů. Kromě rozměrů též musí odpovídat materiál.

matrace 1+1 zdarma

V případě lamelového materiálu (z pružných lamel) je potřeba matrace která má pěnovou náplň, neboť na tento typ roštu se pružné matrace nehodí. Pro tento typ matrace je vhodný zase pevný podklad. V případě že položíte pružnou matraci na lamelový rošt, pro spánek, ani zdraví to nic vhodného nebude.

Naopak na pevném roštu je potřeba mít spíše pružnou matraci, neboť samotný rošt nepruží a tuto funkci obstarává matrace. Avšak výhodou je, že některé pěnové matrace zajišťují dostatečnou pružnost sami.

Dalším kritériem, které lze zohlednit, je i například Body Mass Index (více známý pod zkratkou BMI) a rozměr těla. Po výpočtu BMI získáte hodnotu zátěže vašeho těla na plochu matrace a dle tohoto údaje zjistíte jaká matrace je vhodná právě pro vás. Matrace by též měla být přizpůsobená rozměrům těla. Správně by měla být alespoň o 10 centimetrů delší než je samotné tělo. Standardní šířka je poté 80 – 90 centimetrů, ale samozřejmě, čím je matrace větší, tím je více prostoru a tedy i větší komfort.

A Pokud potřebujete například pořídit dva rozdílné druhy matrací, je dobré kouknout na začátku zmiňovanou nabídku „matrace 1 + 1 zdarma“, při které pořídíte dvě matrace za jednu cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>