Netěsnící okna a dveře

Také se Vám stává, že Vám táhne do bytu nejenom pode dveřmi, ale i pod okny? Pak si přečtěte pár užitečných rad, díky kterým budete v teple nejenom Vy, ale i Vaši blízcí. Mimo to Vám také tato malá investice ušetří až třetinu tepla, které Vám doposud unikalo. Byt si zvládne zateplit úplně každý, není třeba žádná velká šikovnost či um. Od průvanu se dá také snadno nastydnout, a zejména malým dětem a lidem se sníženou imunitou, je nepřítelem. Rozhodně nemusíte hned shánět firmu na výměnu oken za nová, byť by to bylo jedno z možných, a nejspíš také nejlepších řešení.

Všechno je to jednoduché a navíc i levné

I když se může mnohým zdát, že tyto práce by měl dělat muž, zvládne je bez problémů i žena. Navíc pořídíte všechny věci na zateplení poměrně levně, zpravidla stojí jednotlivé pomůcky na zateplení jak oken, tak i dveří, do 300 KČ. V instalaci některých zateplovacích pomůcek je dosti možné, že budou zdatnější spíše ženy, než muži.

Jak se zbavit chladu a průvanu od oken

Zejména stará dřevěná okna špatně těsní, a čím starší jsou, tím více chladu a průvanu propustí. Namísto různých hadrů a věčného utírání okenních parapetů, sáhněte raději po efektivním řešení, které tyto problémy vyřeší. Na suché a dobře umyté okno nalepíte termoizolační fólii a pořádně i vypnete. Někdy Vám mohou při špatném nalepení vzniknout pod fólií bubliny – ty odstraníte pomocí fénu na vlasy, že fólii nahřejete a následně si vypnete. Mj. bude zabraňovat také orosování skel. Po stranách skel, v místě, kde se spojují s okenními rámy, Vám stačí nalepit lepící oboustrannou pásku, díky níž opět ušetříte značné množství tepla, ale i peněz.

Zbavte se průvanu a chladu od dveří

Stejně jako okny, i dveřmi se k Vám může dostávat chlad i průvan, což je zejména v zimních obdobích, kdy venku mrzne, velmi nepříjemné jak pro vytápění Vaší domácnosti, tak i pro Vaší peněženku. Průniku chladu a průvanu lze zabránit nalepením izolační (těsnící) pásky, která je obvykle vyrobena z gumy. Pod dveřmi zabráníte průniku stejně jednoduše. Na spodní část dveří nainstalujete padací dveřní lišty – lze je nalepit, anebo přivrtat. K sehnání jsou jak gumové, tak kartáčové. Ty kartáčové jsou vhodné především dovnitř bytu či spíše domu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>