Plastová okna – výhody?

Plastové okná

Topení puštěné naplno a v domě stále chladno. Takhle to vypadá zejména přes zimu v nejedné české domácnosti. Zejména starší domy jsou králi v únicích tepla, které ždímají nejen naše peněženky, ale i nervy. S podobnou situací můžete i vy jednou provždy skoncovat oteplením domu a výměnou vašich starých oken za nové. Právě okna tvoří nejdůležitější oblast, kde je třeba věnovat pozornost z hlediska úniků tepla. Plastová okna jsou zárukou, že tyto úniky budou ve velké míře eliminovány.
Fenoménem, který je dnes hitem nejen u novostaveb, ale i ve starších domech, jsou plastová okna. Jejich vlastnosti mají přispět zejména ke snížení nákladů na vytápění, a to hlavně díky tepelné izolaci. Plastová okna jsou také doporučené do vlhkých oblastí, protože materiály, z nichž jsou tyto okna vyrobená, téměř vůbec nepropouštějí vlhkost. Samozřejmě, že plastová okna úplně neuzavírají prostor. V mnoha okenních systémech jsou také namontovány různé větrací klapky, které zajišťují výměnu tepla či vlhkosti mezi exteriérem a interiérem. Toto speciální větrání si můžete regulovat sami a je významnou prevencí vůči vzniku rozličných plísní.
Při výběru plastových oken se soustřeďte především na jejich vlastnosti. Plastová okna jsou vyráběny s různým počtem komor. Obecně platí, že čím více komor, tím jsou plastová okna více izolované. Na trhu jsou nejčastěji prodávány 3 až 7-komorové plastová okna, avšak uživatelům bohatě postačí 5-komorové. Rozdíl mezi 5 a 7-komorovým plastovým profilem je z hlediska izolace jen minimální.
Plastová okna jsou prodávány v různých kvalitách. Siahajte zejména po osvědčených prodejcích, protože mnozí nabízejí doslova přehnaně nízké ceny oken. Nízká cena může odrážet kvalitu oken. Nejčastější chybou je jejich rosení z vnitřní strany. Pokud se vám vaše okna takto rosí, máte jasný důkaz, že tepelná izolace není v pořádku. Nezapomínejte proto zvolit prodejce s bohatou tradicí a množstvím spokojených klientů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>