Rustikální stýl nábytku

Rustikální styl se těší stále větší oblibě. Lidé se vracejí k dědictví, které nám zanechali naši předkové, inspirují se jejich stylem života i bydlení, vracejí se k přírodě ak všemu, co je přírodní, čisté, teplé a ekologické. Moderní doba kombinuje nejnovější výdobytky vědy a techniky, kvůli komfortnosti života, a romantický rustikální nábytek, kvůli nezaměnitelné atmosféře.

Tento jedinečný styl nemá striktní pravidla. Jednotlivé části nábytku ani nemusí být skutečně staré, naopak, vybrat si můžeme překrásné nové kusy z masivu s vzezřením starožitnosti, no s praktičností současnosti. Pokud navíc zkombinujeme nový nábytek s nějakým kusem s bohatou minulostí, například z půdy babičky, náš domov získá nový rozměr.

Naší milou úkolem bude výběr zemí, kterou bude naše rustikální zařízení inspirované. Máte rádi náladu slunečního Provensálská s jeho bíle namalovaným dřevěným nábytkem? V kombinaci s levandulí kvetoucí v květináčích, ve vázách nebo jen na plátně či porcelánu, se budete iv chladných dnech slovenské zimy cítit jako v přímořských oblastech Francie. Nebo se vám líbí italská bělost a slnečnosť v kombinaci s tmavšími odstíny dřeva? Světlo omítnuté stěny a rustikální nábytek – svět malých italských usedlostí ve vašem příbytku. A v neposlední řadě také domy inspirované španělskými letními sídly – domy s dlaždicových podlahou zařízené v teplých, měkkých barvách s dřevěným nábytkem v rustikálním stylu, vypadají iv ponurých podzimních dnech jako zalité sluncem.

Nebo zůstaneme doma, a vybereme si náš venkovský styl plný jednoduchých selských motivů. Krásné rustikální postele rustikální příborníky, komody a truhly z přírodního dřeva dotvořeny hliněnými džbány, Modřanská keramikou i prvky připomínajícími dávné časy trávené na dvoře či poli. Romantika a jednoduchost snoubící se ve stylu slovenské venkova působí útulně zejména pro množství dřevěného zařízení, ale také proto, že je našemu srdci taková blízká.

Kterým směrem se vydáte vy? V jakém duchu doplníte trvanlivý dřevěný nábytek z masivu vyráběn na míru rustikálnímu stylu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>