Tapety na stěnu

Tapety na zeď prožívají v posledních letech jedno velké znovuzrození. Dnes se však nejedná o nekvalitní kusy, které nám po krátkém čase opadával ze stěny. Pokrok však sledujeme zejména v široké paletě vzorů či barev tapet a úpravách jejich povrchu. Tapety na zeď jsou považovány za nejlepší formu dotvoření celkového designu prostoru.

Trendy mezi tapetamy

Podle nejnovějších designérských trendů se upouští od čistých jednobarevných stěn, které ničím neublíží, ale ani nenadchnou. Prostor s jednobarevnými stěnami často působí velmi fádní a nevýrazně. Tapety na stěnu však do místnosti přinesou zcela nového ducha, který navíc působí i velmi atraktivní. Správnou volbou barev, vzorů či povrchů tapet dokážete také alespoň opticky zakrýt všechny nedostatky vašeho obydlí.

Kde se hodí tapety?

Tapety na zeď jsou vhodné zejména do malých bytů, kde je třeba vměstnat do jedné místnosti několik zón, jejichž využití se výrazně liší. Tento způsob uplatňujeme zejména v malých jednopokojových bytech či garsonkách. Díky tapetám tedy v jednom pokoji vytvoříme spací kout či dětský koutek, které budou od ostatního prostoru alespoň z části oddělené.
Pamatujeme také na to, že v malých prostorech využíváme zejména světlé tapety, no ideální je i volba jedné kontrastní zdi s tmavším barvou tapety. Pokud má pokoj příliš vysoký strop nebo je krátká na šířku, prostor dokážeme upravit pomocí tapet s horizontálním vzorem, např.. pruhy. Naopak, nízké či krátké pokoje opticky zvětšíme pomocí vertikálních vzorů na tapetách.

Tapety dokáží každou domácnost výrazně oživit. Díky lehké manipulaci jsou navíc i výbornou alternativou klasických stěn, zejména pokud máte malé děti. Mnohé tapety jsou omyvatelné a velmi odolné vůči mechanickému poškození. Tapety jsou i proto tou správnou volbou i pro vaše bydlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>