Tipy při koupi jídelního setu

Současné jídelny a kuchyně jsou útulné, jelikož se zde odehrává každodenní rodinný život. Všem členům rodiny by se tedy mělo dobře sedět u společné tabule. Proto při koupi jídelního setu zohledněte přání všech a nad jeho nákupem přemýšlejte společně. Vždy se dá udělat jakýsi kompromis. Nabídka současného trhu je opravdu bohatá, takže si snadno vybere každý.
Co se stolů týče, je dobré myslet na to, že obecně platí jisté zásady ohledně jejich stability. Nejlabilnější bývají jídelní stoly na jedné noze, pokud není průměr desky a nohy ve správném poměru. Pak může hrozit nebezpečí převrhnutí stolu, kdykoli se někdo opře o okraj.Může se však stát, že kymácet se bude i čtyřnohý jídelní stůl, který je bez lubu. Jedná se vlastně o spodní rám, který je naklížený pod stolní desku. Ten má mimořádnou důležitost pro ztužení celé stolní konstrukce. Stoly s lubem bývají celkově nižší, s tím je třeba počítat i při nákupu židlí. Proto jsou výhodné pro nákup právě jídelní sety, u kterých není třeba dohlížet na všechny rozměry. Jídelní sety jsou vždy komponovány tak, aby požadavky na vzájemnou kompatibilitu stolu a židlí byly splněny.

Stoly se skleněnými deskami jsou dnes již na ústupu, praxe ukázala, že jsou náročné na údržbu a navíc nepříjemně chladné na dotek. Zvýšenému zájmu se nyní těší masivní jídelní sety v dřevěném provedení anebo sety dýhové.

Co se barevnosti týče, vyhledávány jsou v současnosti jídelní sety v provedení černé a bílé barvy anebo tóny přírodních barev jako jsou hnědá béžová případně šedá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>